سال 1396: اقتصاد مقاومتی: تولید-اشتغالمديركل راه و شهرسازي استان مازندران عنوان نمود: در تمامي طرح هاي عمراني پدافند غير عامل لحاظ شده است.
 در تمامی طرح های عمرانی پدافند غیر عامل لحاظ شده است

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و شهرسازي استان مازندران مهندس حيدر نوروزي در جلسه كارگروه راه و شهرسازي پدافند غير عامل كه با حضور سيد يدالله نبوي مديركل پدافند غير عامل استانداري مازندران برگزار شد ، ضمن قدرداني از همه مديران و اعضاء كارگروه راه و شهرسازي پدافند غيرعامل استان ، از مازندران به عنوان يك استان شاخص و خاص در سطح كشور در زمينه حمل و نقل ياد كرد و افزود: مازندران از جمله استانهايي است كه در تمامي بخشهاي حمل و نقل اعم از هوايي ـ ريلي ـ جاده اي و دريايي صاحب امتياز بوده، از اين رو شرايط زيرساخت پدافند غير عامل در اين استان داراي اهميت و ويژگي خاص مي باشد.

وي تصريح كرد: وجود منابع طبيعي در اين استان اعم از دريا ـ جنگل ـ دشت و ... و همچنين تردد بالاي گردشگر و مسافر در محورهاي استان و حجم بالاي ترافيك از جمله مواردي است كه ارزش و اهميت كارگروه راه و شهرسازي پدافندغير عامل را در مازندران در جايگاهي خاص و مهم قرار مي دهد.

مهندس نوروزي از محورهاي شرياني مازندران به عنوان شاهرگهاي حياتي حمل و نقل جاده اي در كشور ياد كرد و اظهار داشت : سه محور مهم هراز ـ سوادكوه ـ كندوان كه به عنوان محورهاي ارتباطي استان با پايتخت هستند داراي شرايط خاص و منحصر به فردي بوده كه در اين كارگروه به آنها نگاه ويژه اي شده است. قدمت بالاي ساخت ابنيه هاي فني ، وجود تونل و پلهاي بزرگ و همچنين گردنه هاي كوهستاني از جمله مواردي هستند كه زيرساختهاي پدافند غير عامل را در اين محورها از اهميت ويژه اي برخوردار كرده است.

رئيس كارگروه راه و شهرسازي پدافند غير عامل استان از پدافند غير عامل به عنوان يكي از موارد در تصويب پروژه هاي ملي در سطح استان ياد كرد و افزود: امروزه به غير از مقوله زيست محيطي بحث پدافند غير عامل نيز به عنوان يك عنصر حياتي در تصويب پروژه هاي حمل و نقلي نقش بسيار مهمي ايفاء مي نمايد.

مديركل راه و شهرسازي مازندران در ادامه از امنيت و آسايش به عنوان يك نعمت ياد كرد و اظهار داشت : با توجه به وجود ناامني و درگيري هاي متعدد در كشورهاي همسايه ، ايران اسلامي با رهبري مقام معظم رهبري و تدابير عالمانه ايشان و همچنين ولايت مداري مردم شريف كشور در امنيت كامل بوده ، از اين رو اجرايي نمودن برنامه ها و اهداف پدافند غير عامل نيز مي تواندگامي ارزنده و محكم در جهت تثبيت و اقتدار امنيت كشور شود.

گفتني است از 4 الي 10 آبان ماه سال جاري به عنوان هفته پدافند غير عامل نامگذاري شده است.

کد مطلب : ۷۳۸۹  / گروه : گروه اخبار /  / ۰۳ آبان ۱۳۹۴  /  بازدید : ۱۶۵۳

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

آمار سایت

امروز
دیروز
جمع 800981

جدیدترین اخبار