سال 1396: اقتصاد مقاومتی: تولید-اشتغالدبیر کنفرانس ملی HSE
دبیر کنفرانس ملی HSE در صنعت ساختمان و قائم مقام مدیر کل راه و شهرسازی مازندران از برگزاری کنفرانس ایمنی ،بهداشت و محیط زیست در 5 و 6 دی ماه در مجتمع نفت محمودآباد خبرداد.
برگزاری کنفرانس ایمنی ،بهداشت و محیط زیست در 5 و 6 دی ماه  در مازندران

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و شهرسازي استان مازندران مهندس محمد تاکامی با اشاره به ضرورت رعایت ایمنی در ساخت و سازهای استان اظهار داشت : ناپایداری های جوی،بالا بودن سطح آب،نامناسب بودن مکانیک خاک ،فصلی بودن کارگران و دلایل عمده دیگری باعث شده تا خطرپذیری نیروی انسانی و همینطور محیط زیست در ساخت و سازهای استان مازندران بالا برود .

وی ادامه داد : براین اساس چه در زمینه خساراتی که ساخت و ساز به سلامت و امنیت جانی و روانی نیروی انسانی شاغل در ساخت و ساز وارد می کند و چه در زمینه خساراتی که به محیط زیست وارد می کند،بررسی این خسارتها و تلاش در جهت پیشگیری از انها در استان مازندران مقوله بسیار مهم و با اهمیتی است و با استقرار دبیرخانه دائمی ایمنی،بهداشت و محیط زیست که به اختصار HSE خوانده می شود سعی می کنیم تا به این مهم برسیم.

دبیر کنفرانس ملی HSE در ادامه اظهار داشت کنفرانس در دو روز برگزار خواهد شد و در 10 محور فراخوان مقاله به بیش  3000 دستگاه  دانشگاه دولتی و آزاد و سازمان ها و دستگاه های مرتبط با صنعت ساختمان در حوزه HSE ارسال شد و انتظار داریم دربستری که بوجود آمده پژوهشگران و اندیشمندان با ارائه مقاله ظرفیت علمی کنفرانس را ارتقاء دهند.

وی با اشاره به رویکرد وزارت راه و شهرسازی در تمرکززدائی و استفاده از ظرفیت استانها اظهار داشت : وزارت خانه راه وشهرسازی دبیرخانه هایی را درخصوص مباحث مختلف مقررات ملی در استانها راه اندازی کرد که درخصوص ایمنی ،بهداشت،محیط زیست با توجه به شرایط خاص استان پیاده سازی مبحث دوازدهم را به مازندران  واگذار کرد .

مهندس محمدی تاکامی با اشاره به نحوه تشکیل دبیرخانه HSE در استان اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی و بخصوص معاونت مسکن و ساختمان این وزارت خانه بررسی و پیاده سازی ویژه مباحث مختلف مقررات ملی ساختمانها را با بررسی و تعیین شرایط خاص و پس از طی مراحلی به استانها واگذار می کنند که در این میان برای استان مازندران باتوجه به فعالیت های صورت گرفته در مبحث دوازدهم مقررات  ملی ،این دبیرخانه در مازندران مستقر شد .

وی تصریح کرد :خوشبختانه اراده خوبی در استان اعم از دستگاههای اجرایی بویژه استاندار محترم و معاون عمرانی وجود دارد، و حمایت های خوبی از طرف معاون محترم عمرانی چه در سطح استان و حتی در سطح ملی برای استقرار دبیرخانه در استان مازندران صورت گرفته است .

این مقام مسئول با تاکید بر اهمیت موضوع جان انسانها و حفاظت از محیط زیست اظهار داشت : مهندسان و کاردانها بویژه مجریان همواره مبحث دوازده را مورد توجه قرار دهند و کارهای اجرایی و مدیریتی کارگاه و نیز اقتصاد پروژه آنها را از پرداختن به موضوع مهم ایمنی و حفظ جان کارگرن کارگاه ،همسایگان و عابرین غافل نکند و موضوع مهم رعایت ایمنی را سرلوحه تمام کارهای خود قرار دهند.

 

کد مطلب : ۷۸۳۶  / گروه : ROOT /  / ۰۲ دی ۱۳۹۵  /  بازدید : ۵۸۸

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

آمار سایت

امروز
دیروز
جمع 800981

جدیدترین اخبار