سال 1396: اقتصاد مقاومتی: تولید-اشتغالمعاون وزیر راه و شهر سازی:
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه باید برای 60 درصد فوتی‌های ناشی از حوادث کار ساختمانی تدبیر جدی اتخاذ کرد، گفت: باید از حوداث ناشی از کار درس گرفته و کاستی‌ها را برطرف و نسبت به کاهش حوادث اقدام شود.
کاهش 60 درصد فوتی‌های ناشی از حوادث کار ساختمانی نیاز به تدبیر جدی دارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران، حامد مظاهریان ظهر امروز در کنفرانس ملی HSE در مازندران اظهار کرد: از سال 72 مقررات ملی در مبحث 12 به‌روز شد.

وی تصریح کرد: اگر با مقیاس جهانی این موضوع مقایسه شود، انگلستان پیشرو در این صنعت است و از سال 1974 این قانون را تصویب کرد.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: در حال حاضر با ایده‌های مناسب ساخت و ساز جهانی فاصله داریم و با برگزاری این کنفرانس زمینه‌ برای دست‌یابی به استانداردهای جهانی را باید فراهم کنیم.

این مسؤول خاطرنشان کرد: جامعه مهندسی جهان برای دستیابی به ایده‌های مناسب در حوزه ساخت و ساز 40 سال تجربه‌های مختلفی را در برنامه کاری خود قرار دادند.

مظاهریان یادآور شد: اگر از بهداشت و ایمنی و سلامت صحبت‌ می‌شود، باید دانسته‌های علمی جهانی را پیگیری و نسبت به اجرایی کردن آن اقدام کنیم.

وی اضافه کرد: در حال حاضر سالانه یک‌هزار و 500 نفر فوتی ناشی از حوداث کار در کشور داریم که بیش از 60 درصد مربوط به صنعت ساختمان کشور است.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: در حال حاضر بازار غیررسمی در حوزه ساخت و ساز داریم که آمار متفاوتی از این جریان در دسترس است.

این مسؤول با اعلام اینکه باید برای 60 درصد فوتی‌های ناشی از حوادث کار ساختمانی تدبیر جدی اتخاذ کرد، بیان کرد: باید از حوداث ناشی از کار درس گرفته و کاستی‌ها را برطرف و نسبت به کاهش حوادث اقدام شود.

مظاهریان اضافه کرد: یکی از بحث‌های این کنفرانس نهادینه‌سازی قوانین و مقررات و کمک به کاهش حوادث ساختمانی است.

وی با عنوان اینکه فرایندهای حوزه ساخت و ساز باید بازنگری شود، افزود: اقدامات ساخت و ساز باید با اصول مهندسی پیشرفته عملیاتی شود.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در قانون نظام مهندسی اگر افراد فاقد صلاحیت در این حرفه ورود پیدا کنند، موارد را از طریق مباحث قانونی پیگیری میکنیم.

این مسؤول ادامه داد: بحث اطلاع‌رسانی در حوزه ساخت و ساز باید جدی گرفته شود و مصرف‌کنندگان باید در جریان حوادث ناشی از کار قرار گرفته و حساسیت عمومی در جامعه نسبت به حوادث ناشی از کار ایجاد شود.

مظاهریان با اعلام اینکه افزایش مصرف انرژی باعت تهدیدات زیست‌محیطی می‌شود، گفت: در دشت تهران روزی یک میلیمتر زمین فرو میرود و در سال 40 سانتیمتر همه زیرساخت‌های کشور تهدید میشوند، این مشکلات در دشت نیشابور و مشهد وجود دارد.

وی در پایان گفت: کمبود آب و شرایط بعد از آن ناشی از پس زدن زمین به انسان است که با زمین برخورد مناسبی نداریم

کد مطلب : ۷۸۳۹  / گروه : ROOT /  / ۰۶ دی ۱۳۹۵  /  بازدید : ۳۳۷

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

آمار سایت

امروز
دیروز
جمع 800981

جدیدترین اخبار