سال 1396: اقتصاد مقاومتی: تولید-اشتغالمديركل راه و شهرسازي استان مازندران :
مديركل راه و شهرسازي استان مازندران گفت : کاهش تصادفات و تلفات رانندگی تنها با فرهنگ سازی و ارتقاء ایمنی در تمامی بخش های حمل و نقل میسر خواهد شد
کاهش تصادفات رانندگی با فرهنگ سازی و ارتقاء ایمنی ممکن خواهد شد .
کاهش تصادفات رانندگی با فرهنگ سازی و ارتقاء ایمنی ممکن خواهد شد .

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و شهرسازي استان مازندران مهندس حيدر نوروزي در جلسه كميته ايمني حمل و نقل و سوانح رانندگي تبعات ناشي از تصادفات و تلفات جاده اي را در جامعه بسيار فاجع انگيز برشمرد و تصريح نمود: بايد با بررسي همه جوانب و دسترسي به اطلاعات درست از شرايط موجود در جهت افزايش ايمني محورها گام برداريم.

مديركل راه و شهرسازي مازندران آموزش و فرهنگ سازي را از جمله عوامل موثر در جهت كاهش تصادفات نام برد و خاطر نشان ساخت :  همه بايد با برنامه ريزي مناسب و دقيق گامي به سوي ارتقاء‌ و اعتلاي فرهنگ ايمني و به تبع آن كاهش سوانح رانندگي برداريم.

مهندس نوروزی ضمن تاکید بر نقش اقدامات ایمنی سازی در کاهش تصادفات رانندگی خاطر نشان ساخت : فعالیت های گسترده ای در زمینه ایمن سازی در محورهای ارتباطی استان توسط همکاران سخت کوش در اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده استان در دست انجام می باشد.

پیچ بری ،حذف نقاط حادثه خیز،نصب نیوجرسی در محورهای ارتباطی استان از جمله محور بهشهر – زاغمرز،روکش آسفالت و نصب علائم از جمله اقداماتی است که منجر به کاهش چشم گیر تصادفات و تلفات رانندگی شده است .

وی در ادامه خواستار بسیج همگانی جهت کاهش تصادفات و تلفات جاده ای از سوی تمامی اقشار جامعه و مسئولین امر شد عنوان نمود : هریک ازما باید در جهت ارتقاء فرهنگ ترافیک و رعایت قوانین و مقررات بکوشیم.

نماینده پلیس راه استان نیز در این جلسه از کاهش 19 درصدی آمار فوتی ها در 9 ماهه سالجاری نسبت به مشابه سال قبل خبر داد و افزود : در 9 ماهه سالجاری آمار مجروحین نیز با 8 درصد کاهش همراه بوده است . و همچنین 56 درصد کاهش را در بخش خسارت شاهد بودیم .

وی افزود : پاسگاه های ولی آباد کندوان،لاریجان آمل و بابل به ترتیب بیشترین کاهش تصادفات را در حوزه های استحفاظی خود داشته اند .

گفتني است در جلسه كميته ايمني حمل و نقل و سوانح رانندگي استان علاوه بر مهندس نوروزي ، مهندس محمدزاده مديركل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ، مهندس گران پاشا مدیر کل راه آهن شمال،مهندس رستمی مدیر کل حوزه ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل استان، دبير شوراي ترافيك و كليه اعضاء اين كميسيون همچون پزشكي قانوني ،منابع طبیعی، اورژانس وجمع ديگر از مسؤلين راه و شهرسازي استان در محل اداره كل راه و شهرسازي استان برگزار گرديد.

کد مطلب : ۷۸۴۲  / گروه : ROOT /  / ۱۲ دی ۱۳۹۵  /  بازدید : ۴۶۱

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

آمار سایت

امروز
دیروز
جمع 800981

جدیدترین اخبار