سال 1396: اقتصاد مقاومتی: تولید-اشتغالمعاون حمل و نقل ترکیبی اداره کل راه و شهرسازی استان خبر داد :
معاونت حمل و نقل ترکیبی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران از برگزاری اولین نشست مانور امداد رسانی جاده ای پس از تصادف در این اداره کل خبر داد .
برگزاری اولین نشست مانور امداد رسانی جاده ای پس از تصادف
برگزاری اولین نشست مانور امداد رسانی جاده ای پس از تصادف

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران ، سید محمد نظری معاون حمل و نقل ترکیبی با اشاره به اینکه 60 درصد مرگ و میر های ناشی از حوادث رانندگی در جاده ها دقایقی پس از وقوع آنها رخ می دهد ، تسریع نمود : امداد رسانی سریع پس از وقوع تصادفات بسیار حائز اهمیت بوده و از آن بعنوان لحظه طلایی نام برده می شود که این امر در کاهش پیامدها و ضایعات حوادث به شدت موثر می باشد .

معاون حمل و نقل ترکیبی اداره کل راه و شهرسازی استان یادآور شد : در حال حاضر سوانح رانندگی اصلی ترین عامل مرگ زودرس و از دست رفتن عمر مفید جامعه در ایران است و حدود 30 درصد مرگ و میر در گروه سنی 15 تا 45 سال کشور که از نیروهای فعال و تولید کننده در جامعه هستند مربوط به قربانیان سوانح رانندگی است .

مهندس نظری افزود : رویداد حوادث جاده ای در سراسر دنیا امری اجتناب ناپذیر است و لزوم یادگیری و همچنین به کار گیری علوم مرتبط در راستای کاهش خسارات ناشی از آن ضروری است .  

وی با تاکید بر حضور بهنگام و بموقع دستگاههای امداد رسان ( اورژانس ، هلال احمر ، پلیس راه ، راهداری ، آتش نشانی و امداد خودرو ) خاطر نشان ساخت : با توجه به ویژگی استان مازندران و وجود مسافرین بی شمار در ایام تعطیلات در صورت بروز حوادث ترافیکی در حداقل زمان کار امداد رسانی صورت پذیرد تا همواره شاهد کاهش آمار تلفات جاده ای در استان باشیم .

در این نشست مقرر شد مانور امداد رسانی بمنظور حفظ آمادگی به طور ماهانه و در نقاط مختلف استان برگزار گردد .

گفتنی است : هلال احمر  _ آتش نشانی _ پلیس راه استان _ مدیریت بحران استان _ راهداری و حمل و نقل جاده ای از جمله دستگاههای حاضر در این نشست بودند .

کد مطلب : ۸۰۵۷  / گروه : ROOT /  / ۱۶ مهر ۱۳۹۶  /  بازدید : ۱۴۳

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

آمار سایت

امروز
دیروز
جمع 800981

جدیدترین اخبار